Lázár János közlése szerint a legkényesebb kormányzati ügyek megoldásához szükséges elképzeléseit mindig támogatja a miniszterelnök, hiszen tőle kapja a feladatokat. A Miniszterelnökséget vezető miniszter erről a Vásárhely24 nevű portálnak nyilatkozva beszélt. A tárcavezetővel készített interjú első részét csütörtökön tették közzé, a további két rész pénteken, illetve szombaton jelenik meg.
Lázár a magyar politika egyik nagyon rossz hagyományának nevezte a sunnyogást, amivel szemben – mondta – úgy lép fel, hogy mindig nyíltan felvállalja gondolatait. „Nem személyeskedő, vagy kötözködő embernek ismernek a barátaim” – mondta a miniszter, aki szerint a lényeg az, hogy a pártáskálódás helyett megvitassák a problémákat.
A kormányzati munkamegosztást egy példával szemléltetve úgy fogalmazott, míg ő a konyhában dolgozik, addig a miniszterelnök van az étteremnek abban a részében, ahol a vendégek is. „Neki kell tudnia eladni azt a terméket, amit mi létrehozunk” – mondta.
Lázár János a paksi atomerőmű bővítését az asztalán fekvő egyik legkényesebb dossziénak nevezte, amelyet szavai szerint azért kapott meg a kormányfőtől, mert ellenkező esetben az elveszett volna a „különböző érdekcsoportok hálójában”.
Kitért arra is, hogy Magyarországnak kizárólag az olcsó áram miatt van szüksége a beruházásra. „Paks egyenlő olcsó áram, ez nem egy bonyolult dolog” - fogalmazott, és megjegyezte, ma már nem az a kérdés, hogy legyen bővítés vagy ne legyen Pakson atomerőmű, hanem az a kérdés, hogyan maradjon meg.
A Simicska Lajosról szóló kérdésre reagálva úgy fogalmazott, a politikát azoknak kell csinálnia, akiket erre megválasztanak. „Nagyon időszerűnek gondolom, hogy a nagyvállalkozókat, oligarchákat, nagybirtokosokat és uzsorásokat visszaszorítsuk a politika közeléből” – mondta. Kiemelte, mindez nem árt, hanem jót tesz a Fidesznek.
A Miniszterelnökség vezetője beszélt arról is, Hódmezővásárhelynek jót tett, hogy korábban nyilvánosságra hozták a helyi ügynökök listáját.
Lázár a migráció kapcsán megjegyezte, hogy a kontroll nélküli népvándorlás potenciálisan magában hordozza azt a veszélyt, hogy bűnözői csoportok kerülnek az EU-ba, illetve nő a terrorfenyegetettség is.